• Od ledna 2020 do počátku karantény z důvodu koronavirové epidemie, tj. do 16. 3. 2020, proběhlo úspěšně celkem 34 přednášek v rámci celé republiky. Následně byla činnost telekomunikační akademie pozastavena a přednášky naplánované na měsíce březen, duben a květen byly zrušeny s možností náhradního termínu, až se situace uklidní.

    Tým telekomunikační akademie ovšem nezahálel a vrhl se do práce na tvorbě webové prezentace telekomunikační akademie. Díky tomu získají zájemci o přednášky bližší informace o projektu telekomunikační akademie,
    o přednášených tématech, o lektorech, ale především se jejich prostřednictvím můžete Vy jako jednotlivec anebo jako zástupce klubu seniorů, zájmový center, domovů pro seniory apod. přihlásit na Vámi vybranou přednášku.

    Přestože karanténní opatření již téměř pominuly a chodíme bez roušek, kluby seniorů, ani Univerzity 3. věku nejsou v běžném provozu. Nalezli jsme ale způsob, jak úplně neztratit kontakt s posluchači a např. pro studenty Univerzity 3. věku při VŠB v Ostravě jsme na jejich přání přednášku na téma Poštovní služby zpracovali jako videopřednášku a připravili jsme i opakovací test, které údajně mají studenti rádi. :-) Tuto možnost jsme nabídli i Univerzitě 3. věku v Kroměříži, avšak zdejší studenti nemají dostatečné technické vybavení ve svých domovech a raději mají přednášky s osobním kontaktem, takže jsme domluveni na náhradním termínu osobních přednášek buďto v podzimních termínech, anebo v jarním semestru 2021.

    V době karantény snad mnozí pocítili, jak je důležitá komunikace a spojení s jeho okolím prostřednictvím mobilních telefonů, proto věříme, že námi nabízené přednášky z oblasti telekomunikací i poštovních služeb budou opět žádané a my se budeme na naše posluchače těšit!